KURUMUMUZ

         Silivri 2 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuz Silivri Ceza İnfaz Kurumları kampusü dahilindeki 938.024 m 2 lik alan üzerinden  41000 metrekare alan üzerine kurulmuş olup; kurumda 60 adet 21 kişilik , 1 adet 17 kişilik,4 adet 3 kişilik, 38 adet 1 kişilik ve 2 adet 1 kişilik gözlem ve müşahade odası  olmak üzere toplam 1329  hükümlü ve tutuklu barındıracak şekilde inşa edilmiştir.

Kurumda bulunan hükümlü ve tutukluların eğitim, spor, kültürel faaliyetlerinde yararlanmaları amacıyla 1 adet kapalı spor salonu 2 adet halı saha ,  8 adet amaçlı atölye mevcuttur. Kurumda eğitim faaliyetlerinin sürdürebilmesi amacıyla 6 adet  derslik ve 1 adet kütüphane bulunmaktadır. 
 
Ceza ve İnfaz Kurumumuzda 4 adet açık görüş yeri, bunlara ek olarak 4 adet de kapalı görüş alanında 53 kabin ile 14 adet  avukat görüş mahalli bulunmaktadır.

Kurum ihata duvarının dışında bir adet Ziyaret Kabul mahalli bulunmakta olup; ziyarete gelen hükümlü ve tutuklu yakınları ile avukatların göz okuma kayıtları 3 noktadan yapılmakta, göz kaydı yapılan tutuklu yakınları ve avukatlar kurum girişinde bulunan duyarlı kapıdan geçerek göz okuma ve çiftli turnike den geçerek ziyaret mahalline varmaktadırlar. Kuruma ziyaretçi, hükümlü tutuklu, yiyecek ve eşya girişleri 3 ayrı kapıdan yapılmakta olup, bütün girişlerde 1 adet X-ray cihazı mevcuttur. Kurumumuzun iaşe, su, ısıtma, ulaşım vb. gibi hizmetleri kampüs içerisinde bulunan Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından sağlanmaktadır.

 

Silivri 2 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 22.02.2017 ]
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.